Iva Voříšková - nepostradatelná pravá ruka celé firmy

1.4.2019

Přišlana pohovor jako už na tolik podobných před tím. I ne - tady to bylo jiné. Pohoda a přátelská atmosféra místo záludných otázek a škrobených výrazů. Iva Voříšková je u Talanda Invest tři roky a od prvního dne prý nelituje.

Pracovala dvacet let ve velké pojišťovně, pak ale byla odejita a hledala místo. “Ve svém věku už ale bylo těžké něco najít. Nikdo to nahlas nevyslovil, ale řekla bych, že jim vadil můj věk,” myslí si Iva. “Pak jsem narazila na inzerát pana Talandy. Přišla jsem na pohovor. Ten byl, pokud si dobře vzpomínám, dost neformální, ale velmi příjemný. No a klaplo to,” dodává s úsměvem.

Iva byla přijata na pozici asistentky a kromě papírování je tak hlavně pravou rukou Vlasty Talandy. A vlastně i všech ostatních. “Asi žádný úkol mě zatím nezaskočil. Zpočátku bylo těžké naučit se třeba i prodej bytu, úkoly, které by se ostatním mohly zdát kurióznější, mě nezaskočí,” říká Iva a jako příklad dodává třeba to, že ve svém pracovním dni zařídí třeba i nabroušení bruslí.

Iva je ve firmě nepostradatelná (a to nejen proto, že Vlasta nemá rád papírování). Je to aktivní a čilý člověk, takový, který už jen svou přítomností dodává okolí energii. Ve volném čase ráda sportuje, cestuje a tráví čas se svými vnoučaty. Jejím největším koníčkem je její zahrada, do které jí nesmí zasahovat ani manžel. “Mám velkou zahradu, pěstuju ovoce, zeleninu i kytičky,” vysvětluje Iva. Mezi pěstovanými plodinami má i exotické druhy jako je kiwi nebo kaki. Kdyby nemusela pracovat, asi by trávila nejvíce času právě ve své zahradě.


A jak by Iva popsala sama sebe?

“Nejsem líná. Ve svém věku dokážu vstřebat nové věci, dokážu se celkem dobře přizpůsobovat době. Žiju aktivní život, jsem snaživá a učenlivá. Když mi člověk sedne, je to v pohodě, když ne, může být trochu problém, protože se nedokážu přetvařovat.”

20160212_144216  20190228_155930